Mahir Ünal Anadolu Soruyor'un Konuğu Oldu

Mahir Ünal Anadolu Soruyor'un Konuğu Oldu

AK PARTİ MKYK ÜYESİ MAHİR ÜNAL “ANADOLU SORUYOR” PROGRAMINA KATILDI.ÜNAL; İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NIN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMEK YERİNE BEN RAKİBİMİN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUM" DİYOR. SEN KİMSİN, SEN KENDİNİ NE ZANNEDİYORSUN DEDİ


Millet Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Sinan Burhan ve Çay TV Genel Müdürü Hasan Yavuz Bakır’ın sorularını yanıtlayan Mahir ünal “Asrın Felaketi” olarak bilinen depremler sonrası bölgede yaşanan son gelişmeleri aktardı.
Ünal Kahramanmaraş’ta yaşanan depremden sonra bölgede yaşananlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Elinizde sihirli bir değnek yok, herkes elinden geleni yaptı. Her yere insanlar yetişmeye çalıştı. Devletimiz çok büyük ve muhteşem bir çalışma yaptı diyen Mahir ünal bir anısını paylaştı.

MAHİR ÜNAL'IN DUYGULANDIRAN DEPREM ANISI 

“Tokat Reşadiye’den bir lokanta esnafımız ocağını alıp gelmiş bölgede çorba dağıtıyor. Bunun gibi birçok örnekle karşılaştık. Depremin 3. Günü bir çadıra girdik. Hâl hatır soruyoruz, ihtiyaçlarını soruyoruz. Yaşlıca bir teyzemiz baktık ki biraz rahatsız. Valimiz dedi ki Teyzem neyin var dedi. Bir şeyim yok yavrum dedi. Teyzem senin bir şeyin var sen rahatsızsın dedik. Yavrum dedi depremde sırtıma kaynar su döküldü dedi, dedik ki teyze niye söylemedin… E yavrum bu kadar ölüm, bu kadar acı varken bir de benimle uğraşmayın diye düşümdüm dedi. Teyzeyi hastaneye kaldırdık 3. Dereceden sırtı yanıkmış. Bu nasıl bir metanet bu nasıl bir millettir. O kadar çok anımız var ki, o kadar çok insanla sarılıp ağladık. O kadar çok kahraman var ki. Asrın felaketi evet ama aynı zamanda asrın dayanışmasıydı.”
Deprem konutlarının yapımı ve teslimatı ile ilgili konuşan Mahir Ünal, Şu anda deprem bölgemizde evler yapılıyor, teslimatlar yapılıyor dedi. Ünal Tüm yönleri ile şehrin yeniden planlandığını ifade etti.

MUHALEFETİN DEPREM ELEŞTİRİLERİ 

Muhalefetin deprem eleştirileri ve ev vaatlerine ilişkin soruya, "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diye cevap verdi. Ünal muhalefetin 22 yıldan beri iktidar olma hazırlığını bile başaramadığını söyledi. Ünal 22 yıldan beri Türkiye’ye lig atlatmış bir lider olduğunu muhalefetin Erdoğan nefretinden beslendiğini, beslendikleri nefretin şimdi onları zehirlemeye başladığını söyledi.  

Mahir Ünal Cumhur ittifakının bir pazarlık sonucu ortaya çıkmadığını, 15 Temmuz gecesi bu devleti, toplumu çıplak elleri ile tutan insanların ortaya koyduğu bir ittifaktır. Cumhur ittifakı ortağı olarak 2016 yılından bu yana Devlet Bey’in bugüne kadar hiçbir konuyu pazarlığa açmadan istişarelerde bulunduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gerekli istişareleri ve karşılıklı görüşmeleri yaptığını söyledi.  


"CHP VE DEM GİZLİ İTTİFAKI"
CHP'nin DEM ile görüşmeleri ve ittifak görüşmelerine ilişkin, CHP DEM ile bugün seçim ittifakı yapıyor, ama açık bir şekilde değil dedi. 


"SEN KİMSİN! KENDİNİ NE ZANNEDİYORSUN?"
Mahir Ünal İBB Başkanı İmamoğlu hakkında 3 yıldır kendisini Cumhur başkanı adayı olarak konuşturdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın sorumluluğunu üstlenmek yerine "ben rakibimin kim olduğunu biliyorum" diyor.  Sen kimsin, sen kendini ne zannediyorsun, televizyon programında moderatörü fırçalıyorsun, gazetecilere ayar veriyorsun, ciddi anlamda öfke kontrolü olan bir adamsın diye konuştu. Ünal AK Parti, Cumhur ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'un İBB Başkanı'nı hiç bir şekilde muhatap almadan, sokak sokak, herkese dokunarak çok güzel bir kampanya yürüttüğünü, aynı şekilde İzmir ve Ankara adaylarının da çok güzel bir kampanya yürüttüklerini söyledi. 


"ANKARA'DA 3 TANE PROJE SAYIN, SAYAMAZSINIZ" 
Mahir Ünal Ankara'da mikrofon tutun, geçtiğimiz 5 yıl boyunca hizmet aldınız mı diye sorun, almadık diyorlar, Mansur Yavaş'ın 5 yıl da yaptığı üç tane proje sayın diye sorun sayamıyorlar.  Seçmen bazen iktidarla olan ilişkisinde yerel yönetimler üzerinden iktidarla konuşur fakat artık vatandaşın ne İstanbul'da ne İzmir'de ne de Ankara'da tahammülü kalmadı diye konuştu. Ünal İstanbul'da bırakın proje yapmayı, şehrin rutin ihtiyaçlarını karşılayamadı dedi. 


"MUHALEFETTE YAPAY ZEKA İLE ADAY BELİRLEME!"
Mahir Ünal Muhalefetin yapay zeka ile aday belirleme açıklamasına Özgür Özel'in seçilmeden önce ön seçim sözü verdiğini ama tutmadığını, herkesin bir yerden çekiştirdiğini, buna bir isim bulamadığını ve buna da yapay zeka dediğini söyledi. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.