Rizeli Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Rize'den Ayrıldı

Rizeli Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Rize'den Ayrıldı

RİZELİ SAĞLIK BAKANI PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU, İKİ GÜNLÜK RİZE ZİYARETİNİ TAMAMLAYARAK DÜN GECE MEMLEKETİ RİZE’DEN AYRILDI

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, memleketi Rize'de gerçekleştirdiği iki günlük ziyaretini tamamlayarak dün gece şehre veda etti.

Bakan Memişoğlu, Rize'de kaldığı süre boyunca çeşitli sağlık kuruluşlarını ziyaret etti, sağlık personeliyle bir araya geldi ve şehrin sağlık hizmetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ziyaret kapsamında Rize Devlet Hastanesi'ni inceleyen Memişoğlu, hastane yetkililerinden bilgi aldı ve hastalarla sohbet etti.

Ayrıca, Rize'deki sağlık yatırımlarını ve projelerini yerinde inceleyen Bakan Memişoğlu, şehrin sağlık altyapısının güçlendirilmesi yönünde atılacak adımları belirledi. Sağlık Bakanı, Rize'de sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için çalışmaların hızla devam edeceğini vurguladı.

Memişoğlu, Rize'den ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, "Memleketim Rize'de olmaktan büyük mutluluk duydum. Sağlık hizmetlerimizin kalitesini daha da yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz. Rize halkına sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Rize ziyareti sonrası Ankara'ya döndü ve sağlık alanındaki çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

 

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Kimdir ? 

 

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu aslen Rize Derepazarı Beştepe köyün'den olup, 1966 yılında Trabzon’da dünyaya geldi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1990 yılında bitirdi. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 1995 yılında Genel Cerrahi Uzmanlığını aldı.
1996-1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev Yaptı. 1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde bulundu. 2000-2002 yıllarında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Başasistanlık yaptı. 2002 yılı sonunda PTT Hastanesine Başhekim olarak atandı. 2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti, 2016 yılında da Genel Cerrahi Profesörü oldu.
2007 yılında Beykent Üniversitesinde başladığı Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında bitirdi. 2002-2012 yılları arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yaptı. 02-11-2012 tarihinde İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak atandı. Mayıs 2014 – Ekim 2016 tarihleri arasında aynı birliğin Genel Sekreterlik görevini yürüttü. 06 Ekim 2016 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Prof. Dr. Memişoğlu’nun ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.