RİZE BELEDİYESİ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA RİZE’DE GÖREV YAPAN VE EMEKLİ OLAN ÖĞRETMENLER İÇİN BULUŞMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ

RİZE BELEDİYESİ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA RİZE’DE GÖREV YAPAN VE EMEKLİ OLAN ÖĞRETMENLER İÇİN BULUŞMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ

RİZE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ BULUŞMASI

Rize Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Rize’de görev yapan ve emekli olan öğretmenler için buluşma programı gerçekleştirdi.

rize-ogretmen-1.jpeg
Programa Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ve şehirde görev yapan öğretmenler ve emekli öğretmenler katıldı.
Programda açılış konuşmalarının ardından öğretmenlere çiçek takdiminde bulunuldu.
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen konuşmasında, “Sayın Belediye Başkanımız Rahmi Metin’e bize bu buluşmayı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile eğitim camiamızda şehit olan meslektaşlarımızı rahmet minnet ve sevgiyle anıyorum.” dedi.

rize-ogretmen-12.jpeg
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nün öğretmenler, öğrenciler, ülkemiz ve dünyamız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öğretmenlik içimizdeki aslanları uyandırma sanatıdır ve biz o sanatkarlarız. Her öğretmen yetiştirdiği öğrenciler içerisinde o cevheri görüp, topluma kazandırmış oluyor. Rize yaşayan, doğup büyüyen birisi olarak belediye başkanlığını ifa ediyorum. Benden genç arkadaşların ve öğretmen camiasının sorumluluğunu üzerimde hissedip, başarılı olmak zorundayım, diyorum. Bizden sonra desinler ki “bak eğitim camiasından geldi, ne güzel bir belediye başkanlığı yaptı. Bak Rize’de doğmuş büyümüş, Rize’yi adeta mahalle mahalle, köy köy, ilmik ilmik bilen bilen biri gelip de Rize’de güzel hizmetler yapabiliyormuş”. Güzel duygularla da anılıyoruz. Onun için sizlerin duasını istiyoruz.” diye konuştu.

rize-ogretmen-15.jpeg
Rize Valisi Kemal Çeber, “Bu buluşmayı düşünen, organize eden, bu güzel ortamı hazırlayan Rize Belediye Başkanım Rahmi Metin ve ekibine, Milli Eğitim Müdürüme ve onun ekibine çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum. Katılmaktan da büyük bir keyif aldım. Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

rize-ogretmen-14.jpeg
 Program, konuşmaların ve ikramların ardından son buldu.

rize-ogretmen-16.jpeg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.