RİZE AFAD VE MİLLİ EĞİTİM FARKINDALIK GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

RİZE AFAD VE MİLLİ EĞİTİM FARKINDALIK GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

2021 YILI AFAD YILI İLAN EDİLMESİ NEDENİYLE YAPILAN ETKİNLİKLERDE AFAD VE RİZE MİLLİ EĞİTİM FARKINDALIK GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, 2021 yılının AFAD yılı ilan edilmesi ile dolayısıyla yapılan etkinlikler çerçevesinde düzenlenen farkındalık gününe katıldı. Programa Rize İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet GÜRBÜZ, ilçeleri temsilen Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, İyidere  İlçe Milli Eğitim Müdürü  Tarık ER ve Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR ile  Rize'deki okulları temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Müdürü Tekin IŞIK, Çay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mine HACIÖMEROĞLU, Taşlıdere Gazi İlk ve Ortaokulu Müdürü Mehmet HIZARCI, Rize Merkez Anaokulu Müdürü Selvi BAŞTOPÇU ve Kasarcılar İlk ve Ortaokulu Müdürü Esra BAYRAK katıldı.  

Programda Rize AFAD İl Müdürü Şakir KURK :" Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yani kısa adıyla AFAD her geçen gün güçlenen yapısıyla başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa yardıma koşmaya hazır bir kurumdur. İçişleri Bakanlığımızın destekleri ile güçlenen kurumumuz hem fiziksel yapı hem de araç-gereç ve malzeme bakımından çağın gereklerine göre donatılmıştır. Bizler AFAD olarak, acil durumlardaki eylem planlarının da bilinir ve uygulanılır olabilmesi adına tüm vatandaşlarımıza yönelik farkındalık çalışmalarını yürütüyoruz.

Birçok kurum ile iş birliği içinde olan AFAD'ın bu süreçteki en büyük destekçisi elbette Milli Eğitim Müdürlüklerimiz. Bu anlamda bizler öğretmen ve öğrencilerimize yönelik yaptığımız eğitimlerle 25.000 kişiye ulaştık. Bu anlamda verdiği desteklerden dolayı Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN' e teşekkürlerimi sunuyorum. Hız kesmeden devam edecek olan afet eğitimlerimizle eğitim verilen her öğretmenin ve öğrencinin ailelerin eğitiminde bizlerin birer elçisi olmasını hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

rize-milli-egitim-1.jpg
Programda konuşan Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN: "AFAD'ın güçlenmesi demek halkımızın her anlamda kendini daha güvende hissetmesi demek. Elbette hiçbirimizin istemeyeceği olumsuz durumlar hayatın gerçeği. Güçlü devletler vatandaşının iyi gününde olduğu gibi kötü gününde de yanında olurlar. Türkiye Cumhuriyetimiz de bizlere güveni fazlasıyla veriyor. Bilindiği gibi AFAD İçişleri Bakanlığımızın yurt genelinde yürüttüğü projeler kapsamında yeni binasına kavuştu.

rize-milli-egitim-12.jpg

Artık daha etkili, daha işlevsel ve daha güçlü. Az önce İl Müdürümüz de belirttiği gibi acil durum eylem planlarının bilinir ve uygulanabilir olması çok önemli. Çünkü olaylarda saniyelerin bile çok önemli olduğu düşünülürse kısa sürede neyi,niçin ve nasıl yapacağı konusunda halkımızın kazanacağı bilinç, can ve mal kaybını en aza indirme konusunda çok değerli. Bu doğrultuda bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak AFAD'a mümkün olan her desteği verdik ve vermeye de devam edeceğiz.

rize-milli-egitim-13.jpg

Başta öğretmenlerimiz olmak üzere öğrencilerimizin bu anlamda eğitimli olmalarına son derece önem veriyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar yaklaşık 17.000 öğretmen ve öğrencimiz bu eğitimlere dahil oldu. Hedefimiz 5000 öğretmenimizin ve yaklaşık 56.000 öğrencimizin tamamının bu eğitimlere ulaşmasını sağlamak. Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri çerçevesinde Afet Eğitimleri de öncelikli olarak verilmektedir. Bu süreçteki çok değerli hizmetlerinden dolayı Rize AFAD İl Müdürü Sayın Şakir KURK ve tüm ekibine teşekkürlerimi ifade ediyorum. Aynı zamanda bu eğitimlerin her bir paydaşımıza ulaşması konusunda yoğun çaba harcayan tüm ekip arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum."ifadelerini kullandı.

rize-milli-egitim-14.jpg
Program sonunda tüm ilçeleri temsilen Çayeli, Güneysu ve İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Rize'deki tüm okulları temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi, Çay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Taşlıdere Gazi İlk ve Ortaokulu, Rize Merkez Anaokulu, Kasarcılar İlk ve Ortaokulu Müdürlerine AFAD Çantaları hediye edildi.
Süreç içerisinde Rize'deki tüm okullara bu çantaların ulaştırılacağı ifade edildi.
Program sonrası Rize AFAD İl Müdürü Şakir KURK tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'ni gezdirilerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.