Nusret Bayraktar Cephesinden Bakırcı`ya Yanıt!

Nusret Bayraktar Cephesinden Bakırcı`ya Yanıt!

Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın Danışmanı Ali Osman Kıyak Bayraktar’la ilgili son günlerde yaşanan olaylar hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın Danışmanı Ali Osman Kıyak, Rize Belediye Başkanı Adayının Prof. Dr. Reşat Kasap olduğunu açıklamasının üzerine Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı`nın Nusret Bayraktar ile 30 Mart sonrası hesaplaşacağım sözlerine cevap verdi.

11 yıldır TBMM’de sürekli danışmanlığını yapmakta olduğum, Milletvekilimiz Sayın Nusret BAYRAKTAR hakkında; çarpıtıcı, asılsız, mesnetsiz ve yanlış değerlendirmeler yapıldığını üzüntü ile takip etmekteyiz.

Özellikle, 7 Aralık cumartesi günkü gazete ve son dakika haberlerindeki, başlıklar ve ifadeler gerçekleri çarpıtıcı mahiyette, onur kırıcı, son derece incitici mahiyette olduğunu görünce, aşağıdaki bilgilendirmeyi ve açıklamaları yapma gereği duydum.

Rize Milletvekilimiz, Sayın Nusret BAYRAKTAR; Ak Parti Genel merkez Yerel yönetimler Başkan Yardımcısı ve Rize ilinin de içinde olduğu 7 İlden oluşan 4. Bölge Doğu Karadeniz Koordinatörü dür.

Her işinde olduğu gibi, aday tespit çalışmalarında da yoğun ve titiz çalışmalarını sürdürmüş, sorumlu olduğu il ve ilçe raporlarını ilgili makama sunmuştur. Bölgelerden gelen yoğun talep, istek ve baskılar vekilimizi yormuş, bazı hareketlere de üzülmüştür. Raporun iç yüzünü net olarak bilmemekle beraber; Sayın Nusret BAYRAKTAR, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı çok sevdiğini, onun başarılı bulduğunu, yeniden aday olmasının mümkün olduğunu söylüyordu.

Bildiğim kadarıyla, Üst Komisyonda; Rize’de bir değişim olması arzulanıyordu. Alternatif aday arayışında Prof. Dr. Reşat Kasap’ın ismi öne çıkıyor, bu durum, başkan Halil Bakırcı ile Milletvekilimiz Sayın Nusret BAYRAKTAR tarafından telefonda tartışılmıştı.

29 Aralık Cuma günü İl Başkanları ve aday tanıtım toplantısına; milletvekilimiz ile Halil Bakırcı, Başbakanın yanına gidip, Sayın Menderes TÜREL’ in şahitliğinde bizzat Sayın Başbakanımız; Başkan Halil Bakırcı’ ya, Başkan Rize’de değişim dönüşüm yapalım. Durmak yok yola devam şeklinde çok olumlu, uyumlu görüşmeler olduğunu Bizzat Nusret Bey’den dinlemiştim. Daha sonra Başkan ve Milletvekili makamında kahve içip sohbet edip iyi bir şekilde ayrıldılar.

Rize milletvekili Sayın Nusret BAYRAKTAR, hafta sonu da Rize’nin ilçelerini ziyaret edip, mevcut adaylar ve başkanlar arasında başlayan olumsuz tartışmaları, muhtemel kırıcı ve husumete yol açabilecek gelişmeleri önlemek için; ilkesel bazda süreci anlatmış, yatıştırıcı konuşmalarla tüm adayları ve başkanları övmüş, çıkacak neticeye saygı duyulmasını tavsiye etmiş ve tansiyonu düşürmeye çalışmıştır. Aynı konuları yerel bir televizyonda da anlatarak Halil Bakırcı’yı övmüştür. Değişim gözüktüğüne göre Rize’de aday kim olacak sorusuna, muhtemelen Prof.Dr. Reşat Kasap’ tır şeklinde açıklaması olmuştur.

2 Aralık pazartesi Trabzon’dan Ankara’ya dönüş esnasında; Sayın Başbakanımızın talebiyle Salı günü grup toplantısında adaylar açıklanacağı için, Başkan Halil Bakırcı’nın da hazır olması istenmiştir. Milletvekilimiz Sayın Nusret BAYRAKTAR ile başkan Halil Bakırcı, bu hususu görüşürken, telefonda içeriğini iyi bilmediğim tartışmaları olmuştur. Zaten hassas ve irsi Tansiyon hastası olan milletvekilimiz kendisini çok sevdiği ve yirmi yıldır iyi bir dost ve arkadaş olarak bildiği ve hiçbir zaman desteğini esirgemediği, başkan Bakırcı’ nın tavırlarına çok üzülmüş yoğun ve stresli çalışmalarla yorgun düşmüş ve o gece yarısı tansiyonu yirminin üzerine çıkarak yoğun burun kanaması geçirerek, Beyin Kanaması riski atlatmıştır. Derhal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmış 2 gün hastanede kaldıktan sonra, doktorlar 15 gün kontrollü, Telefon ve ziyaretçi görüşmelerine kapalı istirahat vermiştir. Allah’a şükürler olsun her gün biraz daha iyiye gitmektedir.

Gelelim Basındaki Yayınlara Ve Başkanın İddialarına;

Son günlerde Basında etik olmayan, yalan yanlış başlıklar ve haberler, hasta yatağında tedavi görmekte olan ve cevap verme imkanı olmayan biri için, onur kırıcı, yaralayıcı, gerçeklerle bağdaşmayan bu başlıklar ve haberler düzeltilmelidir. Örneğin; Başkan Halil Bakırcı diyor ki; “Başkanın kirli işlerini ben yaptım” bu başlığı atan veya attıranın o anki ruh haline bakmak lazım!  Oysa Sayın Nusret BAYRAKTAR’ın 11 yıldır yanında kendisinden ve dostlarından dinlediklerimize göre öğrencilik hayatı, iş hayatı, ilçe başkanlığı, İstanbul il genel meclisi grup başkanlığı, özellikle Beyoğlu belediye başkanlığı ve üç dönem milletvekilliği dönemlerinde gayreti, samimiyeti çalışkanlığı ve başarılarını tüm İstanbul ve tüm Türkiye iyi bilmekte ve takip etmektedir.

“Hiçbir kirli işi olmamıştır.” Öyle bir şey olsaydı, Beyoğlu gibi bir bölgede tüm gözlerin ve denetimlerin üzerinde olduğu bir dönemde yargılanmaz mıydı? (Ayakta durabilir miydi) başkan Halil Bakırcı, “kirli işler değil, Riskli işler yaptım” dese doğru ifade olabilirdi. Kaldı ki; mafyanın ve değnekçilerin işgal ettiği otoparkların temizlenmesi, Büyükşehir ve ilçe belediyesinin müşterek işi ve görevidir.

Anıtlar Kurulundan izinsiz bina yıkımından bahseden Bakırcı; Nusret Bey’in eski anlatımlarından bildiğim kadarıyla Tarlabaşı’nda yola işgalli bir binanın Anıtlar kurulunca yarısının kesilmesi şeklinde bir karar verilmişken uygulama sırasında, kalan kısmı da kendisi göçmüştür. Yeri de yeşil alan yapılmıştır. Bu durumun yasal olmayan işler şeklinde izahı da yanlış olmuştur.

Son Olarak;

Başkan Halil Bakırcı’ ya sorulan bir soruya, bu soruyu Nusret BAYRAKTAR geldiğinde ona sorarsınız. “Sağdır, herhalde ölmedi, ölse duyardık” şeklindeki ifadesi son derece üzücü, yaraların derinleşmesine çanak tutar niteliktedir. Bana göre, kadim bir dosta söylenecek sözler olmasa gerekirdi.

11 yıldır aralıksız yanında çalıştığım ve tüm yaşantısından örnekler aldığım ve çok yararlandığım Rize Milletvekili Sayın Nusret BAYRAKTAR hakkında daha fazla bilgi kirliliğine sebep olmaması için, yukarıda açıklamaya çalıştığım özet bilgiyi Kamuoyu ile paylaşmayı kendime ve milletvekilime olan saygım gereği bir borç olarak bildim.Milletvekilimiz Sayın Nusret BAYRAKTAR’ a Allah’tan acil şifalar diliyor, bir an önce sağlığına kavuşarak, aramıza katılmasını niyaz ediyorum.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.