Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak ;  Rizeliye parasız Bayram ! 

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak ; Rizeliye parasız Bayram ! 

MEMLEKET PARTİSİ RİZE İL BAŞKANI MUHİTTİN BAYRAK; YAŞ ÇAY VE BUDAMA ÖDEMELERİNİ KURBAN BAYRAMINDAN ÖNCE ÖDEYİN" ÇAĞRISI YAPTI


"Yaş çay ve budama ödemesi yok, emekliye erken maaş yok"
Üreticilerin mağduriyeti, verilen  yaş çay taban fiyatı yetersizliği,gübre fiyatlarının yüksekliği gibi Rize'nin kezza hemşerilerinin sorunlarını her zaman ilk ağızdan dile getiren Memleket Partisi İl Başkanı Muhittin Bayrak en son yaptığı yazılı basın açıklaması da "yaş çay ve budama ödemelerini kurban bayramından önce ödeyin" çağrısı yapmıştı. 

Çaykurun, 2024 yılı birinci sürgün dönemine ait mayıs ayı yaş çay bedellerini kredi kullanmadan 28 haziran'da üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak açıklaması üzerine yeni bir yazılı basın açıklaması yapan Muhittin Bayrak konuyla ilgili şu ifadeleri kuğlandı. 
Rizeliye parasız Bayram! 
Yaşçay ve budama ödemesi yok, emekliye erken maaş yok"
Rize'nin geçim kaynağı çaydır. Rizeli üretici  en dar zamanlarında çay geliri ile hayatını idame etmeyi bilmiştir. Malum ekonomik koşullardan tüm Türkiye etkilendiği gibi Rizeli hemşerilerimiz de etkilenmiştir. Bizler yaklaşık bir ay önce Önümüzde ki Kurban bayramında Rizeli hemşerilerimizin dini görevlerini yerine getirebilmek için emek verip alın teri döktüğü mayıs ayı çay parasını bayramından önce verilmesi çağrısında bulunmuştuk. Çaykurun yaptığı açıklamada görmekteyiz ki çağrımız dikkate alınmamıştır. Rizeli üreticimize kurban bayramından önce ne çay ne budama parası ne de emekli aylığı bayramdan önce ödenmeyecektir.Üzülerek görüyoruz ki hemşehrilerimiz bu karardan vazgeçilmez ise parasız bir bayram geçireceklerdir. 
" Çaykur Kredi çekmesin vatandaş mı çeksin'
çaykurun, 2024 yılı birinci sürgün dönemine ait mayıs ayı yaş çay bedellerini kredi kullanmadan 28 haziran'da ödenecek açıklamasınıgerçekçi ve doğru bulmuyorum. Çaykur ya da bakanlık Para bulamıyorsa vatandaş Nasıl bulsun. Bu söylem yanlış bir söylemdir. Devlet her zaman vatandaşının yanında olmalıdır. Sizler vatandaşa çaykur kredi çekmeyecek, siz kredi çekin demekki istiyorsunuz ? 
"Şartları zorlayınız üreticinin parasını ödeyiniz"
Çaykur ve bakanlık konuyu tekrar değerlendirmeli Rizeli üretici ve emeklilerin durumunu anlamalı bu karardan zaman kaybedilmeden dönülmelidir. Şartlar zorlanmalı bir yolu bulunup üreticinin parası ödemelidir. Üretici  hemşirelerimiz çay ve budama parasını, emekli hemşerilerimiz aylıklarını bayramdan önce almaları zaruridir. Hem çay ve budama parasını hem de emekli aylıklarını bayramdan sonraya bırakmak rizeli vatandaşlarımızın  parasız bir bayram geçirmeye mahkum etmektir. Vatandaşların refahını sağlamak devletin Asli görevidir. Devlet babadır, Devlet vatandaşını mağdur etmemelidir. Her koşulda vatandaşın yanında olmalıdır. Tekrar çağrıda bulunuyorum şartları zorlayınız üreticinin çay ve budama parasını ödeyiniz. Dedi.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.