İYİ PARTİ RİZE 3. OLAĞAN İL KONGRESİNDE TEKRAR İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLMAYAN AV. AYŞEGÜL ÖZYANIK BİR VEDA YEMEĞİ İÇİN DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇ İÇİN PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ

İYİ PARTİ RİZE 3. OLAĞAN İL KONGRESİNDE TEKRAR İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLMAYAN AV. AYŞEGÜL ÖZYANIK BİR VEDA YEMEĞİ İÇİN DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇ İÇİN PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ

29 Ocak 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan İYİ Parti Rize 3. Olağan il kongresinde tekrar il başkanlığına aday olmayan Av. Ayşegül Özyanık teşkilat mensupları ile  veda yemeğinde bir araya geldi. 

İl Başkanı Özyanık, teşkilat mensupları ile veda yemeğinde bir araya geldi 

29 Ocak 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan İYİ Parti Rize 3. Olağan il kongresinde tekrar il başkanlığına aday olmayan Av. Ayşegül Özyanık teşkilat mensupları ile  veda yemeğinde bir araya geldi. 

aysegul-12.jpg

Veda yemeğine İl Yönetimi, İlçe başkanları ve yönetimleri katıldı. 

Veda yemeğinde konuşma yapan Ayşegül Özyanık bir veda yemeği için değil yeni başlanğıçlar için bir araya geldiklerini belirterek “Bugün aslında bir veda yemeği değil yeni başlangıçlar için bir araya geldiğimiz geçmişten bugüne nasıl mücadele ettiğimizi ve aynı kararlılık ve azimle de nasıl mücadele edeceğimiz noktasında kavileşmek için toplantık. 25 Ekim 2017'de kurulan iyilik meşalesinin kurucularından olduk. Merkez ilçe ilçe başkan yardımcılığının ardından 2018 yılında genel seçimlerde milletvekili adayı oldum. Gece gündüz demeden canla başla çalıştık 2018 yılı Ekim ayında ''kızım sen burada il başkanımızsın''  dediklerinde görevden kaçmadık zor bir süreç olduğunu biliyorduk ama Mustafa Kemal'de Samsun'a çıkarken yaşayacağı zorlukları ve başaracağını diyordu. Bizlerde evelallah sizlerin desteğiyle başımızın üzerine deyip görevimizi canla başla yerine getirdik” dedi.

aysegul-13.jpg

‘Makulün sesi olmaktan hak bildiğimizi söylemekten asla vazgeçmedik’

Göreve süresini değerlendiren Özyanık “Göreve geldikten 1 ay sonra startı verilen yerel seçimlerde bir millet ittifakı belediyesi, bir belediye encümeni, bir il genel meclisi üyeliği kazandık. Partimizin önceki seçimlerde %6'dan oy oranını yüzde 11'e çıkardık. 2020 yılı kongre takvimi açıklandığında bu zorlu süreçlerde yaptığımız fedakar çalışmaları gören arkadaşlarımızın teveccühü ile bu sefer sizin vicdan sahibi helal oylarınız ile il başkanı seçildim. Bu süreçte yerelde ve ulusal düzeyde partimizin sesini en üst perdeden duyurmak için il yönetimimiz başta olmak üzere ilçe başkanlarımız ve teşkilatlarımızla çalıştık. Önümüze türlü türlü engeller çıktı, zorluklar yaşadık. Bazen ''bu da mı olur deyip'' zorlandık ancak makulün sesi olmaktan hak bildiğimizi söylemekten asla vazgeçmedik. Bizler makul siyasetin adresi olacağız. Bizler Türkiye’de bu kutuplaşmadan nefes alamayan ocu bucu diye ötekileştirilen kesimin umudu olacağız dedik” ifadelerini kullandı.

aysegul-14.jpg

‘Kaldığımız yerden devam edeceğiz’

Ayşegül Özyanık “Biz Türkiye'ye adalete, iyiliğe, doğruluğa gönül verdik. Ne güzel demiş Abdurrahim Karakoç mısralarında; 
Her kapıda bir hesaba girmeyen
İnancından zerre taviz vermeyen
Dost alnına kara leke sürmeyen 
Bir güzel ülküdür gönül verdiğim.
Kıymetli arkadaşlar bizler parti namusunu kendi namusumuz bildik kendi ismimiz üzerinden partimizi lekeleyenlere kendimizi izah etmemiz zor olduğundan değil, partimizin zarar görmemesi adına sustuk, kimsenin de namusuna dil uzatmadık.Siyasette iftirayı siyasi silah olarak kullanmadık iğneyi kendimize batırdık, kendi hatalarımızı görmeyip başkalarının açığının peşinden gitmedik.''Her kulun bir eksiği vardır, gerçek insanlık ayıp örtmektir'' Şiârından uzaklaşmadık. İYİ Partiyi temsil ederken kişisel çıkarları, kini, öfkeyi bir kenara bıraktık, işimizi yaptık.  Gücümüzü koltuktan değil, sizin gönlünüzde olan sevgiden aldık. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. “ şeklinde konuştu.

‘İl başkanlığı makamında kim olursa olsun çalışmaya devam edeceğim’

Bundan sonrada aynı aşk, şevk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğini vurgulayan Özyanık “Derdimiz makam değil vatan olduğu için durmadan yorulmadan çalışmaktan vazgeçmeyeceğim. Ben sizlere söz veriyorum ki İYİ Parti üyesi olduğum ilk günden bu güne canla başla yürüttüğüm davanın genel başkanını başbakan yapıncaya kadar İlk günkü heyecan ve azimle mücadele edeceğiz. Tekrar vurgulayarak belirtmek isterim ki bu bir veda değil, yeni bir başlangıçtır. Bu güne kadar şahsıma vermiş olduğu destekten dolayı başta genel başkanım Meral Akşener hanımefendi, il teşkilatım, ilçe başkanlarım ve tüm teşkilatlarımıza Teşekkür ederim. Bundan sonra da genel başkanımızın uygun göreceği her görevde aynı aşk, şevk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğim. 29 Ocak Pazar günü gerçekleştireceğimiz ve devredeceğimiz il başkanlığı makamında kim olursa olsun aynı bu şekilde çalışmaya devam edeceğim. Ancak bu devirde şunu demeden geçemeyeceğim alnımız dik, başımız dik bir şekilde devredeceğiz. Çünkü kişisel çıkarlarımız uğruna hiç kimseye Kara çalmamanın vicdani rahatlığı ile devredeceğiz. Hepinizden Allah razı olsun, var olun sağ olun” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.