ÇALIŞMAYAN, ÇAY ÜRETİCİSİ EMEKLİLERE 5000 TL İKRAMİYE YATMADI. RİZE’DE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ. VİDEOLU HABER CAYTVHABER.COM’DA

EMEKLİYE 5 BİN TL İKRAMİYE POLEMİĞİ

TBMM Genel Kurulunda, emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmesini öngören düzenlemenin kabul edilmesinin ardından eleştirilerde ardı ardında geldi. Çünkü toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen ikramiyeden, yalnızca çalışmayan emekliler faydalanacak. Hem emekli olup, hem fiilen çalışmayı sürdürenlere ödeme yapılmayacak. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan üreticiler söz konusu ikramiyeden faydalanamayacak. Ziraat odalarına kaydı olan çay üreticileri de bu ikramiyeyi alamayacak.


ÇAY ÜRETİCİSİ ÇOK TEPKİLİ
Bu durum birçok çiftçiyi üzdü… 5 Bin TL ikramiye konusu Rize’de de tepkiye sebep oldu. Çünkü üzerinde çay cüzdanı bulunmayan üretici nerdeyse yok gibi… Hal böyle olunca birçok Rizeli bu ikramiyeden yanından bile geçemedi… Vatandaş bu kararın bir kez daha gözden geçirilmesini talep etti.


OCAKLI: “BU DENGESİZLİĞİN GİDERİLMESİ LAZIM”
Bu durum siyasette de tartışmaya sebep oldu. CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, konuyla ilgili tepkisini dile getirdi ve ekledi: “böyle bir fırsat eşitsizliği olamaz bunun düzeltilmesi lazım” dedi.


ÖZEL: “MİLLETİN EFENDİSİNE 5 BİN TL’Yİ ÇOK GÖRDÜLER”
Konu CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’in de gündemindeydi.  Özel, 5 bin TL’nin herkese verilmesi çağrısında bulundu.

Bu uygulamayı anayasa mahkemesine taşıdıklarını söyleyen Özel, herkesin bu ikramiyeden faydalanması gerektiğini savundu.
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.