6-7 MAYIS VE 20-21 MAYIS TARİHLERİNDE İKİ AŞAMALI OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN YKS TAM PROVADA RİZE GENELİNDEKİ LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ YKS SINAVININ BİREBİR DENEYİMLEME FIRSATI BULDULAR

6-7 MAYIS VE 20-21 MAYIS TARİHLERİNDE İKİ AŞAMALI OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN YKS TAM PROVADA RİZE GENELİNDEKİ LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ YKS SINAVININ BİREBİR DENEYİMLEME FIRSATI BULDULAR

Rize genelinde liselerde eğitimlerini sürdüren 12. sınıf öğrencileri Haziran ayında girecekleri Yükseköğretim Kurumları Sınavını 'nın heyecanını yaşadıkları gerçek sınavdaki kuralların birebir uygulandığı YKS Tam Prova uygulaması tamamlandı.

YKS Tam Provada öğrenciler ÖSYM sınavlarının da yapıldığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Çayeli Eğitim Fakültesi ve Adeşen Turizm Fakültesinde sınav heyecanı yaşadılar.

rize-milli-egitim-14.jpeg

Öğrenciler önceden TYT ve AYT için ayrı ayrı hazırlanan Sınav giriş belgeleri ve kimlikleri ile  birlikte emniyet gröevlilerinin de yer aldığı kontrol noktasından geçtikten sonra salonlara alındılar. Gönüllü öğretmenlerin gözetiminde öğrenciler Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında olduğu gibi ilk gün Temel Yeterlilik Testi (TYT), ikinci gün ise Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına katıldılar. Öğrencilere tecrübe kazandırmak amacıyla sınav giriş saatleri ve sınav süresi konusunda hassasiyet gösterilen uygulamada Rize genelindeki lise son sınıf öğrencileri üç  merkezde sınava katıldılar.

rize-milli-egitim-12.jpeg

YKS Tam prova kapsamında 6-7 Mayıs ve 20-21 Mayıs tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Merkez, Güneysu, İyidere, Derepazarı, İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde eğitim gören öğrencilerimiz sınava girerken, Ardeşen Turizm Fakültesinde Ardeşen, Fındıklı, Hemşin, Çamlıhemşin ve Pazar ilçesinde ki öğrencilerimiz, Çayeli Eğitim Fakültesinde ise Çayeli ilçesinde eğitime devam eden öğrenciler sınav heyecanı yaşadılar.

rize-milli-egitim-13.jpeg

rize-milli-egitim-17.jpeg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.