Giresun'da dolmuş ücretlerine zam yapıldı , Vatandaş tepki gösterdi

Giresun'da dolmuş ücretlerine zam yapıldı , Vatandaş tepki gösterdi

GİRESUN’DA ŞEHİR İÇİ DOLMUŞ ÜCRETLERİ İLE OKUL SERVİS ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI. DOLMUŞ TAŞIMACILIĞI SİVİL ÜCRETİ 20 LİRAYA, ÖĞRENCİ ÜCRETİ 14 LİRAYA YÜKSELDİ. GİRESUNLULAR ZAM'A TEPKİ GÖSTERDİ

Giresun'da dolmuş taşımacılığı sivil ücreti 20 liraya, öğrenci ücreti 14 liraya yükseldi.

Giresun Belediye Meclisi'nin bugün gerçekleşen oturumunda şehir içi dolmuş ücretlerine zam yapılırken, 2024-2025 öğrenim dönemi için öğrenci servis ücretleri de belirlendi.

Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla alınan karara göre şehir içi dolmuşlarda daha önce 14 lira olan sivil ücret 20 liraya, 10 lira olan öğrenci ücreti ise 14 liraya yükseldi. Ayrıca şehir merkezine bağlı uzak mevkiler olan Samanlık Kıranı, Kayadibi, Behsat ve Camili Köyü dolmuş ücretleri 22 lira oldu.

Zamlı tariflerin gelecek haftadan itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Öğrenci servis ücretleri güncellendi

Giresun Belediye Meclisi'nin bugünkü oturumunda şehir içi dolmuş ücretlerinin yanı sıra 2024-2025 öğrenim dönemi için öğrenci servis ücretleri de belirlendi. Buna göre şehir merkezi okullarında öğrenci taşıma ücreti ilköğretim ve liseler için bin 300 lira, Bulancak Anadolu Lisesi ve Keşap Anadolu Lisesi için bin 550 lira oldu. Ayrıca, ilköğretim kreş ve anaokuluna giden öğrenciler için yardımcı personellere, belirlenen ilköğretim tarifesine ek 100 lira olarak uygulanmasına karar verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.