Artivin Borçka'da ölmüş kafkas engereği bulundu

Artivin Borçka'da ölmüş kafkas engereği bulundu

ARTVİN'İN BORÇKA İLÇESİNDE ÖLÜ OLARAK BULUNAN VE DÜNYANIN EN ZEHİRLİ YILANLARI ARASINDA GÖSTERİLEN HOPA (KAFKAS) ENGEREĞİ RENGİ VE TÜYLERİ İLE DİKKAT ÇEKTİ. VATANDAŞLAR ÖLMÜŞ OLARAK BULDUKLARI YILANI UZUN SÜRE İNCELEDİ

Artvin'in Borçka ilçesinde ölü olarak bulunan ve dünyanın en zehirli yılanları arasında gösterilen Hopa (Kafkas) engereği rengi ve tüyleri ile dikkat çekti. Vatandaşlar ölmüş olarak buldukları yılanı uzun süre inceledi.

Türkiye'de Karadeniz Bölgesi'nde yaşayan ve "Kafkas engereği" diye de bilinen Hopa engereği, Artvin'in Borçka ilçesinde Güreş köyünde çaylık alanda ölmüş halde vatandaşlar tarafından bulundu. Nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan, yılan vatandaş tarafından büyük ilgi gördü. Vatandaşlar ölmüş olarak buldukları yılanı uzun süre inceledi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12. Bölge Müdürlüğü tarafından başlattığı çalışmayla koruma altına alınan Hopa Engereğinin tüylü, kanatlı ve keskin renk hatları olması dikkat çekti.

Müdürlük, Hopa engereği için korunaklı yeni habitatlar oluşturulması, tarımsal ilaç ve gübre kullanımının kontrol edilmesi, insanlarla teması olan bölgelerde öldürülmesinin önlenmesine yönelik raporlar hazırladı.

Baharın gelmesiyle çaylık bir alanda görüntülenen Hopa engereği, uzun zaman sonra ilk kez bu kadar yakından görüntülendi.

Artivin Borçka'da ölmüş kafkas engereği bulundu

Artivin Borçka'da ölmüş kafkas engereği bulundu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.